Priser

Vi tilbyr flere faste priser til ulike destinasjoner og for ulike formål.

Vanlig taxi tar opptil 4 personer.

Prising av drosjetjenester er normalt en kombinasjon av oppstartpris, strekning og tid, og regnes automatisk av taksameteret. I Grenland er prisene for taxi 1-4 personer satt av konkurransetilsynet, og kalles Maksimalprisforskriften. Se fanen Andre priser.


Fastpriser langtur

Fra - Til / Til - Fra06-18*18-06*
Torp - Porsgrunn9501150
Torp - Skien sør10251125
Torp - Skien sentrum10751275
Torp - Skien øst, vest, nord11751375
Torp - Siljan, Herre, Vold11751375
Torp - Kilebygda, Klovholt12251425
Torp - Nisterud, Luksefjell
13251525
Torp - Valebø
15001700
Langesund - Sentrale områder i Skien750925
Larvik Havn - Sentrale områder i Skien8001000
Sandefjord Havn - Sentrale områder i Skien11001300
Horten Havn - Sentrale områder i Skien18252075
Drammen Stasjon - Sentrale områder i Skien18752125
Asker Stasjon - Sentrale områder i Skien22002500
Oslo Sentrum - Sentrale områder i Skien26753025
OSL, Gardermoen - Sentrale områder i Skien3650
4050
Kristiansand/Kjevik - Sentrale områder i Skien36504050
*I helger gjelder priser tilsvarende 18-06 uavhengig av tidspunkt.
- Kr 100 i tillegg for hver ekstra hente/leveringsadresse utenfor linje.
- Bompenger kommer i tillegg.
- Alle priser inkludert 12 % mva.

Stor taxi tar opptil 8 personer.

Vi har flere biler som har plass til 6 passasjerer. Vi har også to biler som har plass til 8 passasjerer.

Prisene for stor taxi er normalt 50 % høyere enn for vanlig taxi.


Fastpriser langtur

Fra - Til / Til - Fra06-18*18-06*
Torp - Porsgrunn12501450
Torp - Skien sør13251525
Torp - Skien sentrum13751575
Torp - Skien øst, vest, nord14751675
Torp - Siljan, Herre, Vold14751675
Torp - Kilebygda, Klovholt15251725
Torp - Nisterud, Luksefjell
16251825
Torp - Valebø
18002000
Langesund - Sentrale områder i Skien9751150
Larvik Havn - Sentrale områder i Skien11001300
Sandefjord Havn - Sentrale områder i Skien14001600
Horten Havn - Sentrale områder i Skien22252475
Drammen Stasjon - Sentrale områder i Skien22752475
Asker Stasjon - Sentrale områder i Skien26252925
Oslo Sentrum - Sentrale områder i Skien32253575
OSL, Gardermoen - Sentrale områder i Skien41504550
Kristiansand/Kjevik - Sentrale områder i Skien41504550
*I helger gjelder priser tilsvarende 18-06 uavhengig av tidspunkt.
- Kr 100 i tillegg for hver ekstra hente/leveringsadresse utenfor linje.
- Bompenger kommer i tillegg.
- Alle priser inkludert 12 % mva.
Taxibuss tar opptil 16 personer.

Vi har 13 busser som har plass til inntil 16 passasjerer og opp til 3 rullestoler.

Prisene for taxibuss er normalt det dobbelte av prisen for vanlig taxi. Ta kontakt på telefon 90 15 15 55 for pristilbud og bestilling.


Fastpriser langtur

Fra - Til / Til - Fra06-18*18-06*
Torp - Porsgrunn15501750
Torp - Skien sør16251825
Torp - Skien sentrum16751875
Torp - Skien øst, vest, nord17751975
Torp - Siljan, Herre, Vold17751975
Torp - Kilebygda, Klovholt18252025
Torp - Nisterud, Luksefjell
19252150
Torp - Valebø
21002325
Langesund - Sentrale områder i Skien12751450
Larvik Havn - Sentrale områder i Skien13501550
Sandefjord Havn - Sentrale områder i Skien17001900
Horten Havn - Sentrale områder i Skien26252925
Drammen Stasjon - Sentrale områder i Skien26753025
Asker Stasjon - Sentrale områder i Skien30753575
Oslo Sentrum - Sentrale områder i Skien37254275
OSL, Gardermoen - Sentrale områder i Skien47005300
Kristiansand/Kjevik - Sentrale områder i Skien47005300
*I helger gjelder priser tilsvarende 18-06 uavhengig av tidspunkt.
- Kr 100 i tillegg for hver ekstra hente/leveringsadresse utenfor linje.
- Bompenger kommer i tillegg.
- Alle priser inkludert 12 % mva.
Bytaxi er et helgetilbud fra Skien Taxi. Fredager fra 18.00 til 22.00 og lørdager fra 10.00 til 22.00.

Kun en henteadresse. Kun inn til byen. Oppgi gjerne BYTAXI ved bestilling.


Taxi

Vanlig taxi tar opptil 4 personer.

kr 129kr 169kr 229
SentrumSneltvedtKikut
NylendeLimiJønnevald
FrognerFjelldalenSkotfoss
BakkenGulsetJarseng
FalkumFossumÅfoss
BratsbergBølehøgdaKlyve
BøleBorgestadFinndal
GimsøyBorgåsenPorsgrunn Vest
Sykehuset/MoflataOsebakken
VarpetHovenga
GråtenmoenKlovholt (til Joker)
Nenset


Mellomstor Taxi

Stor taxi tar opptil 6 personer.

kr 159kr 199kr 269
SentrumSneltvedtKikut
NylendeLimiJønnevald
FrognerFjelldalenSkotfoss
BakkenGulsetJarseng
FalkumFossumÅfoss
BratsbergBølehøgdaKlyve
BøleBorgestadFinndal
GimsøyBorgåsenPorsgrunn Vest
Sykehuset/MoflataOsebakken
VarpetHovenga
GråtenmoenKlovholt (til Joker)
Nenset


Stor Taxi

Stor taxi tar opptil 8 personer.

kr 259kr 329kr 469
SentrumSneltvedtKikut
NylendeLimiJønnevald
FrognerFjelldalenSkotfoss
BakkenGulsetJarseng
FalkumFossumÅfoss
BratsbergBølehøgdaKlyve
BøleBorgestadFinndal
GimsøyBorgåsenPorsgrunn Vest
Sykehuset/MoflataOsebakken
VarpetHovenga
GråtenmoenKlovholt (til Joker)
Nenset


Taxibuss

Stor taxi tar opptil 16 personer.

kr 359kr 459kr 599
SentrumSneltvedtKikut
NylendeLimiJønnevald
FrognerFjelldalenSkotfoss
BakkenGulsetJarseng
FalkumFossumÅfoss
BratsbergBølehøgdaKlyve
BøleBorgestadFinndal
GimsøyBorgåsenPorsgrunn Vest
Sykehuset/MoflataOsebakken
VarpetHovenga
GråtenmoenKlovholt (til Joker)
Nenset

Vi kjører flexiruter for Telemark fylkeskommune i Bamble og Skien. Se informasjon og rutetabeller under.

Bestill til 915 05210 dagen før, og du betaler kr 35 hver vei.

Skien kommune Flexiruter
Bamble kommune Flexiruter

Fastpriser for mindre vareleveranser

Fra - Til / Til - FraPris eks. mva.
Kjørbekk/Nenset - Skien sentrum sør*165
Kjørbekk/Nenset - Skien sentrum nord**208
Kjørbekk/Nenset - Porsgrunn sentrum/Herøya208
Kjørbekk/Nenset - Vold Havneterminal250
Skien sentrum nord og sør - Porsgrunn sentrum/Herøya280
Skien sentrum nord og sør - Vold Havneterminal300
Skien - Heistad/Brevik420
Skien - Stathelle/Langesund560
Skien - Kragerø1180
Skien - Larvik760
Skien - Sandefjord1000
Skien - Tønsberg1400
Skien - Holmestrand1500
Skien - Oslo2200
Skien - Siljan400
Skien - Ulefoss600
Skien - Bø1100
Skien - Seljord1600
Skien - Notodden1200
* Klosterøya, Herkules, Landmannstorvet osv

** ABB, NSB, Nylende, Fylkeshuset osv

Prisen er oppgitt uten mva. For vareleveranser er det 25. % mva.

Priser gjelder på hverdager fra kl. 06.00 til kl. 22.00. Bompenger og ferge kommer i tillegg.
Prisene gjelder på strekning tilsvarende til/fra sentrumsområdet, og forutsetter enkel og rask henting/levering. Ring 05210/915 05210 for å få en rabattert pris for andre strekninger og tidspunkter.
Vi vet at det ikke nødvendigvis er enkelt å regne ut taxipriser. Derfor har vi prøvd å løse dette med flest mulig fastpriser.

Sjekk gjerne ut fastprisene våre, regn ut din egen reise via taxikalkulator.no eller se prislistene i PDF under.

Prisoblat Skien Taxi

TT-kort

Har du en varig funksjonshemming kan du søke TT-ordningen. Du får et forhåndsbetalt betalingskort, og betaler kr 25 i egen

Les mer på Telemark fylkeskommune sine sider

Sommertilbud

I sommer tilbyr vi faste priser til og fra Wrightegården, til og fra Løveid, Ulefoss og Lunde sluser, samt til og fra Ibsen Venstøp.

Fastpriser Skien Taxi sommer 2019

Last ned TaxiLokal

Ønsker du å bestille taxi og unngå telefonkø?

Bestillinger er hurtigere enn noensinne, med TaxiLokal bestiller du taxi direkte i appen!

Ring oss nå

Åpent 24/7